PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623761}

Iluzja

Now You See Me
7,4 336 996
ocen
7,4 10 1 336996
5,3 31
ocen krytyków
Iluzja
powrót do forum filmu Iluzja

2/10. Film totalnie bzdurny. Miały być iluzje, a jest magia jak z Harrego Pottera, która jest tłumaczona jako "tylko iluzja".
Z opisu spodziewałem się czegoś bardziej w stylu Ocean's eleven, a dostałem durny, efekciarki, przewidywalny, nierealistyczny film o jakichś magikach.
Totalnie zmarnowane pieniądze za bilet do kina, o czasie już nie wspominając.

ocenił(a) film na 8
rts

Wiesz, ja tam różdżek nie widziałam ...

ocenił(a) film na 8
Nuttie

Jedna różdżka była ;-) w czasie drugiego show przy tricku z królikiem hahaha

ocenił(a) film na 8
koNinka

O, przepraszam ... No dobrze, to ja tam nie widziałam : kociołków, eliksirów, dementorów, magicznych mioteł ... Wujka Władzia też nie widziałam ... A przepraszam, Voldemorta ;)

No i gdzie w Iluzji był Harry ? A tak, pewnie się schował w tłumie, szczwana bestia ;)

ocenił(a) film na 6
Nuttie

"Magia JAK z Harrego Pottera" - przychodzi osoba i wylicza rzeczy z tegoż filmu, myśląc że jest zabawna. Dżizas.

Krysztalowa

Nie o zabawność tu chodzi, tylko o stwierdzenie, że film jest tandetny i naciągany. Czary mary jak z world od warcraft.

ocenił(a) film na 6
Nuttie

Harry jest w drugiej części

ocenił(a) film na 8
rts

Przewidywalny? Jak dla mnie to akurat końcówka była totalnym zaskoczeniem (chodzi mi o osobę, która za tym wszystkim stała). Przy okazji to chyba z samego trailera wynika, że jest to film o sztuczkach magicznych. Iluzją jest wywołanie u widza wrażenia, że dzieje się coś co normalnie nie może się wydarzyć. Więc dla oglądającego, który nie wie jak są robione triki, jest to magia. Może nie zostały wytłumaczone wszystkie sztuczki, ale tak właśnie być powinno. Część z nich może jest aktualnie nie do zrobienia, ale czy był w tym filmie podany rok w jakim dzieje się akcja? Dla mnie film jest świetny. Wywołał u mnie uśmiech, a przecież oto chodzi w sztuczkach magicznych. Wiem, że z wielką przyjemnością obejrzę ten film jeszcze wiele razy.

ocenił(a) film na 8
Insena

Mnie końcówka również zaskoczyła, aczkolwiek uważam ją za scenariuszowe przegięcie, z dodatkowo niepotrzebnie ciągniętym wątkiem miłosnym. Natomiast większość pokazanych trików jest jak najbardziej do zrobienia. W procesie tworzeniu filmu brali udział prawdziwi iluzjoniści (m.in. bracia Dan i Dave Buck oraz mentalista Keith Barry), którzy wspomagali aktorów. A np. pokazaną w filmie teleportację bardziej efektownie (i trudniej do rozszyfrowania) wykonywał już David Copperfield - iluzja nosi nazwę "Portal" i można ją znaleźć na youtubie.

ocenił(a) film na 2
Insena

osoby które dużo oglądają filmów / seriali mają potem problem bo ilizuja dla mnie również okazała się bardzo przewidywalna i też dałam 2/10 i uważam dokładnie tak samo marketing działa tu w 100%!

BlackInsidee

Mam wrażenie że na Webie jest liczna grupa osób która wybrzydza na filmy których nie trawi i nie rozumie i zniechęca innych do oglądania Co do przewidywalności filmów nie sądze aby to był powód do nie oglądania filmów Większość ludzi na Webie to wybitni krytycy filmowi wszystko już widzieli i prawie nic nie jest w stanie ich zainteresować czy zaskoczyć Filmy sa produkowane głównie dla najgłupszej widownii amerykańskiej a nie dla innych nacji

soulheart

To nie wrażenie, to smutna prawda

ocenił(a) film na 2
soulheart

aha tzn że jeśli wyrażam swoją opinię to jestem hejterem i nie powinno mnie tu być i właśnie to jest smutne! Ktoś stara się wypowiedzieć na temat filmu i już jest źle :) ja mam mnóstwo swoich ulubionych filmów i mnóstwo pozytywnych opinie ale nie lepiej wsadzić wszystkich do jednego wora :) brawo!

ocenił(a) film na 4
BlackInsidee

To normalne na filmwebie że jak komuś film się podoba a inny skrytykuje to jest "wojenka"

BlackInsidee

Problemem w ocenianiu filmów są skrajne opinie na temat filmów. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy choćby najbardziej subiektywne i negatywne. Jednak w tej całej zabawie w opiniowaniu filmów dobrze jest zachować bardziej umiarkowane, bezstronne i obiektywne opinie czy poglądy. Ocena 2 dla Iluzji jest bardziej subiektywna niż obiektywna. Czasami pozytywne opinie widzów bardziej subiektywnych w ocenie mogą być z bieżne z ogółem widowni , wynika to jednak z osobistego gustu danej osoby. Niezależnie od gustów , oczekiwań i charakterów , dobrze jest starać się uwzględniać opinie innych i dążyć do bardziej obiektywnego oceniania filmów w miarę swoich możliwości intelektualnych. Sam osobiście mam problem z obiektywnym postrzeganiem niektórych filmów , z drugiej strony daleki jestem od wyrażania swojego osobistego rozczarowania filmem, jeśli już oceniam film zrozumiały dla mnie to staram się być jak najbardziej obiektywny w ocenie, biorąc pod uwagę opinie negatywne i pozytywne innych widzów.

ocenił(a) film na 1
soulheart

"Filmy sa produkowane głównie dla najgłupszej widowni amerykańskiej a nie dla innych nacji" - to po co takie oglądać? Czemu nie mówić prawdy o tym jakie to g&%(o? Bo do tego właśnie próbujecie nas namówić.

ILUZJA TO STRASZNY SZIT, STANOWCZO NIE POLECAM.

ocenił(a) film na 4
soulheart

To by oznaczało że można tylko chwalić dany film. Współczuję podejścia.

ocenił(a) film na 7
BlackInsidee

nie musisz w każdym wątku powtarzać ile to filmów i seriali nie obejrzałaś, większość osób na filmwebie widziało ich równie dużo, a pewnie i więcej

ocenił(a) film na 7
kostek_an

na logikę to każdy film jest przewidywalny.... wiec Ameryki nie odkryłaś

ocenił(a) film na 9
Insena

Ja tak samo

ocenił(a) film na 9
Insena

Ja również się świetnie bawiłam na tym filmie. Końcówka mnie zaskoczyła. Wyjaśnienie magicznych sztuczek rozbawiło swoją prostotą. Bardzo fajny film. Czas relaksu, odprężenia i dobrej zabawy - do tego szczypta magii. Super.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
sylwester_3

"ahahahah sram na takich debili jak ty " Twoje IQ jak widać też nie jest za wysokie ..

ocenił(a) film na 2
rts

I nudny. Najlepsza w tym badziewiu posta grana przez Harrelsona.

rts

ja dla mnie końcówka troszke spłycona, oczekiwałem troche więcej, no i może te trochę "przerysowane" np. iluzje z bańkami, szkoda bo potencjał był duży

ocenił(a) film na 1
rts

Zgadzam się w zupełności, całkowita porażka.
Nic w tym filmie nie jest wiarygodne, nie da się nawet uwierzyć, że twórcy tego "dzieła" chcieli zrobić dobry film. Chyba próbowali "na oko" zrobić coś jak Oceans Eleven, ale zapomnieli przy tym myśleć.

Ocena 7,5? Seriously? Średnia powinna wyjść maksymalnie 2. Filmweb psieje... Tylko czekam, aż wyłączą komentarze pod filmami...

ocenił(a) film na 7
ania_68

Ode mnie mocna 8. Film bardzo mi się podobał. Nie rozumiem, jak można nazywać go totalną porażką, no ale cóż... niektórzy mają skłonności do hiperbolizacji. Mianem totalnej porażki ja nazywam gnioty, na których człowiek zasypia, wybucha śmiechem, choć teoretycznie nie powinien lub po prostu wychodzi z kina, bo już dłużej nie da rady zdzierżyć. Film nie przebił wyśmienitego Prestiżu ale stanowił dla mnie dobrą rozrywkę.

ocenił(a) film na 1
konkret_filmweb

" Mianem totalnej porażki ja nazywam gnioty, na których człowiek zasypia, wybucha śmiechem, choć teoretycznie nie powinien lub po prostu wychodzi z kina, bo już dłużej nie da rady zdzierżyć." - dokładnie tak było, jedynie z kina nie wyszłam, żeby sprawdzić czy końcówka może trochę ratuje... Nie ratowała. Żena po całości.

ocenił(a) film na 8
ania_68

"Nic w tym filmie nie jest wiarygodne" - a od kiedy magia ma być wiarygodna? Wszystkie te iluzje są racjonalnie opisane jako zwykłe OSZUSTWA i CWANIACTWO jeźdźców. Ale czego oczekiwać od osoby, której inteligencja to poziom pewnie max. gimnazjum (o wykształceniu zawodowym czy innym nie mówię, bo to każdy może zdobyć :) ).

ocenił(a) film na 1
matteom5

Nie wierzę! Nie masz żadnego argumentu i sięgasz po wycieczki osobiste? To dopiero dno.. Właśnie takim "intelektualistom" takie gnioty się podobają. Współczuję.

ocenił(a) film na 8
ania_68

Przedstawiłem argument, a to, że go nie pojmujesz, to kwestia twojego "intelektu". Ja współczuję.

ocenił(a) film na 1
matteom5

Hahaha, co za idiota :D

ocenił(a) film na 4
matteom5

"o wykształceniu zawodowym czy innym nie mówię, bo to każdy może zdobyć"

Przeanalizuj dokładnie to swoje zdanie.

Mitomanie je*any, proszę- przeanalizuj. Jakie "inne" wykształcenie- poza zawodowym- może zdobyć "każdy"?

Tylko nie pisz, że podstawowe, to Cię nie uratuje. Zdanie wcześniej wspomniałeś o "max. gimnazjum", a żeby skończyć gimnazjum trzeba najpierw koniecznie zdać podstawówkę.

No, więc co- może "każdy" może mieć wykształcenie wyższe? Tak samo, jak zawodowe? Okej, wcześniej jeszcze jest średnie, może to miałeś na myśli? Każdy może mieć średnie? Dosłownie?

Ja tam nie wiem, czy każdy, ale znam osobiście sporo ludzi, którzy mają wyższe i są idiotami. Może i ty się do nich zaliczasz? Bo kategoryzowanie czyjegoś IQ nazwami szkół czy stopniami oficjalnego wykształcenia musi być przejawem kretynizmu.

ocenił(a) film na 7
rts

popieram niestety...

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Popierasz niestety....ale sześć dałaś , nie bardzo rozumiem.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

film składa się z wielu rzeczy- wszystko mi się podobało oprócz fabuły. czegoś mi zabrakło aby ocenić ten film na dobry.

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Ale nie, nie....chodziło mi o to, że oceniłaś go zbyt wysoko.Popierasz wypowiedź kogoś kto stwierdził, że film jest totalnie bzdurny , tak więc ocena 6 wydaje się zbyt wysoka.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Może masz rację. Ale był bardzo dopieszczony wizualnie. Jednak pod wpływem tego co napisałeś zmieniam ocenę na 5

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Haha, fajna jesteś i to mi się podoba.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones