PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623761}

Iluzja

Now You See Me
7,4 336 941
ocen
7,4 10 1 336941
5,3 31
ocen krytyków
Iluzja
powrót do forum filmu Iluzja

Podmiot A coś zrobił, w czym mu pomógł podmiot B, ale podmiotem A tak naprawdę był podmiot C, gdzie podmiot B to podmiot A, a sam podmiot B nigdy nie istniał. Wszystko to zlecił podmiot D, który w rzeczywistości jednak jest podmiotem B!
Tak mniej więcej rozumiem sens fabularny tego filmu. Ogląda się fajnie, ale ilość plot twistów do sześcianu przerosła możliwości mojego rzetelnego pojmowania. Naprawdę liczyłem na następcę Oceans Eleven, a zrobił się pseudo Gang Olsena. Wszystko to jakieś takie cukierkowe, piękne i nijakie. Bohaterom się udaje absolutnie wszystko.. no ale to za sprawą przebiegłego agenta, który to wszystko zaplanował.. I nieprawdopodobny plan został zrealizowany w stu procentach. Nosz, to przecież boli w oczy i wypala mózg w piecu kopalnianym. Nie wiem, może jestem za głupi na takie filmy, ale lubię wiedzieć co się stało i w jaki sposób.. albo chociaż móc sobie to wytłumaczyć po napisach końcowych, mając odpowiednią ilość poszlak pozostawionych przez reżysera. A tu? No.. Dobra, nie pamiętałem połowy filmu jakoś kilka dni po obejrzeniu, więc nie powiem. Złożoność scenariusza nie uwzględniła jednej rzeczy: przypadku. Lub inaczej. Ilość zmiennych nie istnieje, bo wszystko idzie jak po sznurku. W sumie po co się wysilam, ten film miał zostać "łyknięty" i faktycznie został. Doszukiwać się sensu.. nie ma sensu.

McFlyPL

Ponieważ głównym ścigającym magików był ich mocodawca to usuwa to wiele problemów wynikających ze złożoności planu. Tym niemniej było parę elementów których powodzenie opierało się tylko na szczęściu i załóżeniu, że nikt i nic nie zrobi i nie zadziała w inny sposób niż to zostało zaplanowane.

Owszem to rodzi wątpliwości, ale czy cała iluzja nie polega na tym, że mamy tylko złudzenie wyboru a ludzie generalnie zachowują się dość pelrzewidywalnie i stereotypowo?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones