Michael CaineI

Maurice Joseph Micklewhite

8,2
65 280 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Caine

Czy ktoś zna tytuł filmu, w którym Caine jest seryjnym mordercą. Zabija kobiety dusząc je apaszką (krawatem?). Po dokonaniu morderstwa przepina z "narzędzia zbrodni" ozdobną szpilkę do klapy swojej marnarki.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc:)

agnieszkagiera

Pomyłka. Nie Caine, a Foster. Na 100% "Szał" A. Hitchcocka. Bardzo dobre kino. Polecam.

busyzzzz

Tak. Serdecznie dziękuję za pomoc. Teraz wiem, dlaczego nie mogłam znaleźć tego filmu w filmografii Caina. Mała byłam gdy go oglądałam - twarze mi się pomyliły:)

busyzzzz

Choć to prawda, że Michael Caine nie zagrał w "Szale” Alfreda Hitchcocka, to zanim obsadzono Barry'ego Fostera w roli Boba Ruska, mistrz suspensu zaproponował tę rolę właśnie Cainowi, który niestety odrzucił tę propozycję. Ciężko pracował aby odnieść sukces i w danym momencie swojej kariery nie chciał zagrać mordercy kobiet, aby ryzykować utratę sympatii widzów. Podobnych skrupółów nie miał grając w hitchcockowskim thrillerze Briana de Palmy " Dressed to Kill". A spotkanie z Hitchcockiem wspomina w swojej autobiografii "What's It All About?" (str. 41-42). Chociaż nie chciał zagrać sadystycznego mordercy w "Szale", to przyjął zaproszenie Hitcha na lunch w wytwórni Universal, bo bardzo chciał go poznać. Chociaż dzieliła ich różnica to wielu lat, to obaj dorastali w tej samej dzielnicy Londynu. Rodzina Hitchcocka miała sklep na tej samej ulicy, co dziadek Caine'a stoisko z owocami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones